4 najczęstsze powody wizyty u laryngologa

22 marca, 2021 by BIOQMED
doctors-1200x801.jpg

Do naszego centrum zgłaszają się pacjenci z różnymi schorzeniami dot. m.in., ucha, gardła czy nosa.
Poniżej przedstawiamy wybrane 5 najczęstszych problemów, w których pomagamy naszym pacjentom.

1. Problemy z układem słuchowym

Do tego typu schorzeń najczyściej spotykamy się z niedosłuchem występującym nie tylko ze względu na wiek, ale także nagłym np. ze względu na zalegającą woskowinę. Często zdarzają się zapalenia ucha oraz problemy z błędnikiem wpływające na zachowanie równowagi, oraz bóle głowy.

2. Bezdech senny, bezdech podczas snu

Pacjenci, którzy nie wysypiają się mimo odpowiedniej ilości godzin snu, mają uczucie senności w ciągu dnia, bóle głowy czy intensywnie chrapanie. Mogą cierpieć na bezdech senny. Jest to poważne schodzenie niosące poważne konsekwencje dla stanu zdrowia, które trzeba jak najszybciej diagnozować i leczyć.

3. Różne schorzenia gardła

Niektóre z nich ujawniają się i doskwierają bardziej, w zależności od nasilenia alergenów w powietrzu. Inne to popularne anginy, przewlekłe chrypki. W naszym centrum konsultacje prowadzą także lekarze specjaliści w dziedzinie alergologii, co pozwala na kompleksową diagnostykę.

4. Stany zapalne zatok

Wywoływane są najczęściej przez bakterie i wirusy, choć zdarzyć się infekcja grzybicza. Specjalista zbada czy za nawracające stany zapalnie nie odpowiada także krzywa przegroda nosowa. Jeśli katar nawraca i utrzymuje się dłużej niż kilka dni, należy rozpocząć diagnostykę w tym kierunku.

Zapraszamy do konsultacji w naszym Centrum Zdrowia BIOQMED.
Rejestracja pod nr tel: 22 842 26 21 kom. 883 323 665

Wizyta w Poradni Otolaryngologicznej, wiąże się z troską o zdrowie dziecka lub swoje własne, często towarzyszy jej niekomfortowe samopoczucie i może być stresująca. Z naszej strony dokładamy starań, aby dokładnie zbadać Pacjenta i przejrzyście wytłumaczyć przyczyny choroby, sposób leczenia i dalszego postępowania.

Na wizytę lekarską i medyczną należy przynieść dotychczasową dokumentację, listę leków dotychczas przyjmowanych i wyniki badań diagnostycznych wcześniej wykonanych. Ułatwi i usprawni to współpracę między Pacjentem a lekarzem.

Zapraszamy do otolaryngologów dzieci i dorosłych w przypadkach ostrych i przedłużających się dolegliwości w gardle, nosie, uszach i krtani.

Copyright by BIOQMED. All rights reserved.