Prof. dr. hab. n. med.

Beata Zielnik-Jurkiewicz


Zarezerwuj wizytę

DNI I GODZINY KONSULTACJI


PONIEDZIAŁEK
12:30-19:00
WTOREK
12:30-14:00
ŚRODA
12:30-19:00
CZWARTEK
po uprzednim umówieniu
PIĄTEK
12:30-14:00


KONTAKT






Profesor doktor habilitowany nauk medycznych (rozprawa doktorska w zakresie chorób krtani, praca habilitacyjna w zakresie chorób uszu). Specjalista w otolaryngologii dziecięcej, otolaryngologii i alergologii.

Wieloletni ordynator Oddziału Otolaryngologicznego Szpitala Dziecięcego im. prof. Jana Bogdanowicza w Warszawie przy ul. Niekłańskiej 4/24, w którym obecnie jest konsultantem w zakresie otolaryngologii dziecięcej, oraz pracownik naukowo-dydaktyczny i członek Rady Naukowej Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Zagraniczne staże w zakresie chirurgii otolaryngologicznej oraz chorób nosa, zatok przynosowych, gardła, krtani i uszu u dzieci i dorosłych (Belgia – Catholic University Leuven, Ghent University, Stany Zjednoczone – Mount Sinai School of Medicine  New York, Snowmass Sun Valley, Holandia – University Hospital, Research Institute Brain & Behaviour w Maastricht).

375 publikacji i prac naukowych, 27 rozdziały w książkach, współredakcja 3 monografii, redaktor książki, 106 referatów na kongresach polskich/zagranicznych (Stany Zjednoczone, Kanada, Japonia, Australia, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia, Belgia, Francja, Szwecja, Finlandia).

Promotor przewodów doktorskich, kierownik specjalizacji z otorynolaryngologii/otorynolaryngologii dziecięcej.

Przewodnicząca Zarządu Oddziału Mazowieckiego Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi, były członek Zarządu Głównego PTORL ChGiSz, wiceprzewodnicząca Komisji ds. Produktów z Pogranicza Urzędu Rejestracji Leków.


Dowiedz się więcej

DODATKOWE INFORMACJE

  • Zainteresowania naukowe i kliniczne
  • nowoczesna diagnostyka chorób nosa, zatok przynosowych i uszu
  • minimalnie inwazyjne chirurgiczne leczenie chorób laryngologicznych
  • patofizjologia wysiękowego zapalenia ucha środkowego i związanego z nim niedosłuchu
  • immunologia zapalenia ucha środkowego
  • biofilmy, nosicielstwo i kolonizacja bakteryjna, mechanizmy oporności bakteryjnej
  • profilaktyka przeciwinfekcyjna w zapaleniach górnych dróg oddechowych i w zapaleniach uszu
  • udział mechanizmów alergicznych w chorobach laryngologicznych
  • wpływ zaburzenia oddychania przez nos na rozwój dziecka w poszczególnych okresach życia

Wizyta w Poradni Otolaryngologicznej, wiąże się z troską o zdrowie dziecka lub swoje własne, często towarzyszy jej niekomfortowe samopoczucie i może być stresująca. Z naszej strony dokładamy starań, aby dokładnie zbadać Pacjenta i przejrzyście wytłumaczyć przyczyny choroby, sposób leczenia i dalszego postępowania.

Na wizytę lekarską i medyczną należy przynieść dotychczasową dokumentację, listę leków dotychczas przyjmowanych i wyniki badań diagnostycznych wcześniej wykonanych. Ułatwi i usprawni to współpracę między Pacjentem a lekarzem.

Zapraszamy do otolaryngologów dzieci i dorosłych w przypadkach ostrych i przedłużających się dolegliwości w gardle, nosie, uszach i krtani.

Copyright by BIOQMED. All rights reserved.