Ćwiczenia logopedyczne – jak ćwiczyć?

8 marca, 2021 by BIOQMED
dziecko3-1200x725.jpg

Jeśli jesteś rodzicem szukającym odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie – Jak ćwiczyć z dzieckiem w domu? Trafiłeś idealnie!

Odpowiedź jest prosta, jednocześnie ważna:

– systematycznie
– krótko, a często
– zgodnie z zaleceniami logopedy

Co istotne uniwersalne ćwiczenia logopedyczne nie istnieją, a wykonywanie ich na własną rękę bez konsultacji ze specjalistą może przynieść zupełnie inny od zamierzonego efekt i doprowadzić do pogłębienia wady.

Zaufaj profesjonaliście, który dobierze ćwiczenia indywidualnie. Fundamentalną rolę w procesie terapeutycznym odgrywa regularność. Co to dokładnie oznacza? Uwzględnienie ćwiczeń logopedycznych w swojej i dziecka codzienności.

Warto zastosować zasadę małych kroczków i wyrabiania nawyku tzn.,że lepiej ćwiczyć często, ale krótko niż długo, ale rzadko. Współpraca i wzajemne wspieranie swoich działań na linii dziecko-rodzic-terapeuta jest niezbędna dla powodzenia terapii.

Zachęcamy do konsultacji z naszymi cenionymi specjalistami. Zapisy oraz informacje o dostępności pod nr tel: 22 842 26 21.

Wizyta w Poradni Otolaryngologicznej, wiąże się z troską o zdrowie dziecka lub swoje własne, często towarzyszy jej niekomfortowe samopoczucie i może być stresująca. Z naszej strony dokładamy starań, aby dokładnie zbadać Pacjenta i przejrzyście wytłumaczyć przyczyny choroby, sposób leczenia i dalszego postępowania.

Na wizytę lekarską i medyczną należy przynieść dotychczasową dokumentację, listę leków dotychczas przyjmowanych i wyniki badań diagnostycznych wcześniej wykonanych. Ułatwi i usprawni to współpracę między Pacjentem a lekarzem.

Zapraszamy do otolaryngologów dzieci i dorosłych w przypadkach ostrych i przedłużających się dolegliwości w gardle, nosie, uszach i krtani.

Copyright by BIOQMED. All rights reserved.